Nie przegap kolejnych wpisów

niedziela, 10 marca 2013

Słów kilka o łakomstwie i coś dla niejadków.

Dziś napiszę Wam o książce, która podbiła serca wielu maluchów. Trafiła do nas kilka miesięcy temu i od tego czasu sprezentowaliśmy ją już kilka razy dzieciom naszych znajomych. Za każdym razem prezent okazał się bardzo trafiony, więc coś w tej książce jednak musi być.

"Bardzo głodna gąsienica" Eric Carle to rewelacyjna książka wydawnictwa Tatarak.

W opisie książki można przeczytać, że żarłoczna, zielona gąsienica przemierza świat w poszukiwaniu smacznych kąsków. Podjada listki i owoce, ale nie gardzi również ciastkiem czy kiszonym ogórkiem. Nawet największy niejadek, towarzysząc jej w podróży poprzez przysmaki, dni tygodnia i liczby, skusi się na małe co nieco.

Książka ma piękne, kolorowe ilustracje. Strony są sztywne z zaokrąglonymi rogami. Poznajemy w niej historię małej gąsienicy, a mały czytelnik swoim paluszkiem może wskazywać, co po kolei jadła. Na "jadłospisie" są dziurki, w sam raz dla małych, ciekawskich paluszków. 

Zgodnie z tym, co napisano o książce, sprawdzi się ona w przypadku niejadków, które razem z bardzo głodną gąsienicą chętniej skuszą się na kolejne łyżki. Maluch chętnie pokazuje poszczególne owoce i jest to dobra baza do nauki liczenia.

Gąsienica cały tydzień jadła i jadła, bez opamiętania. Tradycyjnie nie napiszę Wam jednak, jak historia się skończyła, żeby nie zepsuć Wam pierwszego czytania, jeśli się na tę książkę skusicie.

Mamy jeszcze inne książki tego autora, równie ciekawe. Za jakiś czas o nich napiszę.

Kupiłam ją w Empiku za 18 zł. Można ją kupić również m.in. tu KLIK.


Łączna liczba wyświetleń bloga

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...