Nie przegap kolejnych wpisów

środa, 6 marca 2013

Tulimy się!

O tym, że lubimy Teletubisie wspominałam przy okazji kaszlącej piłki KLIK. Nadal jest to jedna z bajek, którą najczęściej oglądamy. Teletubisie znane są głównie z tego, że często się tulą. Na hasło "tulimy się" Maluch podbiega i zaprasza chętnych do przytulania. Mamy sporo różnych gadżetów z nimi, m.in. puzzle.

My first Ravensburger Puzzles to bardzo fajne puzzle z Teletubisiami dla najmłodszych.

Są solidnie wykonane ze sztywnej tektury. Mamy cztery obrazki do ułożenia, które różnią się stopniem trudności. Najłatwiejsza do ułożenia jest Lala, bo składa się tylko z dwóch elementów. Tego Teletubisia Maluch opracował najszybciej. Potem jest Dipsy z trzech elementów, Po z czterech i Tinky Winky z pięciu elementów. 

Nie wszystkie z obrazków Maluch potrafi ułożyć samodzielnie, ale wciąż nad tym pracujemy. Puzzle mamy różne, ale po te Maluch sięga bardzo często.

Te puzzle nie są takimi zwykłymi puzzlami. Moim zdaniem układa się je dużo łatwiej, niż klasyczne, ponieważ są to po postu pocięte na kawałki obrazki. Zawsze zaczynamy zabawę od tego, że dzielimy poszczególne fragmenty kolorystycznie, a dopiero potem je układamy.

Każdy z obrazków ma ramkę, która początkowo może ułatwiać dziecku samodzielne układanie. Maluch jednak za bardzo tymi ramkami rzucał, więc układamy bez nich. 

Puzzle przewidziane są dla dzieci od 1,5 roku. Myślę, że to dobra granica, chociaż Lalę można samodzielnie układać już wcześniej.

Kupiłam je na allegro za 23 zł. Można je kupić m.in. tu KLIK.


Łączna liczba wyświetleń bloga

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...