Nie przegap kolejnych wpisów

wtorek, 1 stycznia 2013

Nagrywaj !

Dźwięki, dźwięki, dźwięki. Im więcej, tym lepiej. Oczywiście dla Malucha, bo ja mam trochę odmienne zdanie na ten temat. Ale skoro tak to lubi, to nie ograniczam mu tego.

Mamy sporo fajnych, dźwiękowych zabawek, ale i sporo tego typu książek. Jedną z nich jest "Moja wielka książka dźwiękowa. Pojazdy", tekst Carola von Kessel, ilustracje Michael Bohm, wydawnictwo VEMAG. 

Książka ma sztywne strony i zaokrąglone rogi. Jest duża (wymiary około 30 cm x 30 cm) i bardzo kolorowa. Z przodu, w prawym górnym rogu jest trójwymiarowy obrazek sportowego samochodu. Maluch lubi machać książką i patrzeć, jak obrazek się porusza. 

Jest tam również aż 10 przycisków z odgłosami różnych pojazdów. Między innymi są tam dźwięki autobusu, statku, samolotu, betoniarki, pociągu. Nie ma regulacji głośności, ale nie są ani zbyt ciche, ani zbyt głośne. 

Poza tymi dźwiękami jest tam jeszcze jedna bardzo fajna rzecz. Funkcja nagrywania i odtwarzania nagrania. Nagranie może trwać około 8 sekund. Jest to wystarczająca długość dla takiego Malucha. Można je odtwarzać wiele razy, aż do czasu stworzenia kolejnego nagrania. Początkowo Maluch nie rozumiał, że każde naciśnięcie guzika z mikrofonem powoduje skasowanie tego, co wcześniej nagraliśmy. Potrafi sporo posiedzieć przy tej książce. Często bierze ją z szafy i leci do mnie, a jego mina mówi jedno - Nagrywaj! Można się przy tym naprawdę fajnie bawić. 

Książka spodoba się zarówno maluszkom (dźwięki), jak i starszym dzieciom, gdyż są tam ciekawostki, zadania i zagadki. Producent zaznacza, że jest odpowiednia dla dzieci powyżej 4 roku życia, ale moim zdaniem również młodsze dzieci mogą mieć z niej wiele radości.

Kupiłam ją w Lidlu za niecałe 35 zł. Niestety nie znalazłam jej nigdzie w internecie, ale być może jest dostępna w małych księgarniach.Łączna liczba wyświetleń bloga

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...