Nie przegap kolejnych wpisów

poniedziałek, 28 stycznia 2013

Zabawy plastyczne część 1.

No to zaczęło się na dobre. Mój Maluch bardzo chętnie sięga po różne akcesoria plastyczne i tworzy swoje dzieła. Na razie tylko on sam wie, co przedstawiają, ale wszystko zmierza w dobrą stronę :)

Kupiłam i nadal kupuję kolejne różne gadżety, które umożliwiają nam te twórcze ćwiczenia. Jedne sprawdzają się bardziej, inne mniej. Będę je sukcesywnie opisywać na blogu, żebyśmy mogli wymienić się doświadczeniami.

Zaczynamy od rewelacyjnej pianki Bubber. To jak na razie nasz numer 1 w zabawach plastelinowo-ciastolinowo-modelinowych. Jest to bardzo lekka masa, dostępna w różnych kolorach, która nigdy nie wysycha! To dla nas bardzo duży atut, bo nie zawsze mam możliwość schowania pianki do pojemnika bezpośrednio po skończonej zabawie.

Mamy kolor fioletowy, kupiłam na początek małe wiaderko, żeby przetestować. Masa się sprawdziła, więc z pewnością dołączą do nas kolejne kolory. W wiaderku są 142 g, co moim zdaniem w zupełności wystarcza na początkowe zabawy. 

Do zabaw z masą używamy różnych szablonów (zakupionych oddzielnie), które umożliwiają nam tworzenie wielu różnych zwierzątek. Okazało się, że pianka świetnie sprawdza się również z zabawkami od ciastoliny, które też stopniowo będę Wam pokazywać. 

Mając porównanie z ciastoliną, pianka dużo bardziej mi odpowiada. Mniej się kruszy i ma lepszą konsystencję. Ale ciastolin też jest wiele odmian, więc szukam kolejnych dla porównania.

Z pianki najlepiej tworzyć jednolite dzieła, bo z racji swojej konsystencji ciężko z niej np. zrobić bałwana, który ma się składać z trzech połączonych ze sobą kulek. Jest ona tak lekka, że jak ją trzymam to kojarzy mi się z takimi żelkami-piankami do jedzenia.

Moim zdaniem jest to idealna masa do tych pierwszych zabaw plastycznych. Jest bardzo miękka, więc maluszki bez problemu sobie dadzą z nią radę. Nie brudzi rąk, ma dość neutralny zapach, chociaż powietrzem to ona nie pachnie :) Nie przykleja się do foremek, umożliwia tworzenie z najmniejszymi szczegółami, co starałam się pokazać Wam na zdjęciach.

Masę wyprodukowano w Szwecji. Producent zapewnia, że jest nietoksyczna i bezglutenowa. Przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia, ale przy nadzorze rodziców spokojnie mogą się nią bawić młodsze dzieci.

Kupiłam ją w sklepie Kreatywne Maluchy w promocji za 37 zł. Obecnie możecie ją tam kupić za 39 zł KLIK.

Łączna liczba wyświetleń bloga

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...