Nie przegap kolejnych wpisów

niedziela, 20 stycznia 2013

Never ending story

Mój Maluch coraz częściej lubi, kiedy opowiadam mu jakieś historie. Oczywiście są one krótkie, adekwatne do jego wieku. 

Z pomocą przychodzi nam świetna książka "1001 drobiazgów. Na wsi" autorstwa Ali Mitgutsch, wydawnictwo Tatarak.

Książka ta nie ma żadnej treści, poza krótkimi słowami, opisującymi poszczególne przedmioty. Jest duża (około 23 cm x 31 cm), ma sztywne strony i zaokrąglone rogi. 

Na każdej ze stron jest mnóstwo szczegółów, co umożliwia nam tworzenie przeróżnych opowiadań, zarówno krótszych, jak i dłuższych. Można w jej również świetnie ćwiczyć wskazywanie przez dziecko poszczególnych zwierząt, ludzi, przedmiotów itd. Książka ta ma wiele różnych pojazdów, więc spodobałaby się także fanom motoryzacji :)

Jest bardzo ładnie wydana, na pewno posłuży nam jeszcze długo, a wraz z wiekiem Malucha będą powstawać coraz bardziej szczegółowe opowiadania. 

Ulubioną "planszą" mojego Malucha jest zima na wsi. Mamy tam tyle szczegółów, że potrafimy spędzić nad nią naprawdę sporo czasu. Maluch często sam przegląda tę książkę, ale dużo większą frajdę sprawia mu, kiedy "czytamy" ją razem.

Książkę kupiłam w Empiku za 32 zł. Można ją kupić trochę taniej (oraz inną książkę z tej serii) m.in tu KLIK. Już niedługo dołączy do nas również ta druga pozycja :)Łączna liczba wyświetleń bloga

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...