Nie przegap kolejnych wpisów

środa, 24 października 2012

Bileciki do kontroli.Na początku września zamieszkała z nami nowa maszyna. To jeden z prezentów urodzinowych mojego Malucha. Jest duża, kolorowa, świecąca, grająca i mówi po polsku. 

Lokomotywa firmy Smily Play od razu nas zachwyciła. W pośpiechu rozrywaliśmy karton, żeby sprawdzić, w jaki sposób można się nią bawić. Okazało się, że funkcji ma wiele. 

Jest to połączenie jeździka i pchacza. Czegoś takiego jeszcze nie mieliśmy (aż dziwne), więc prezent bardzo nam się spodobał. Akurat wtedy Maluch stawiał swoje pierwsze kroki, więc początkowo korzystaliśmy z funkcji pchacza. Lokomotywa jest stabilna, ma wygodną rączkę, więc bez problemu Maluch śmigał po całym mieszkaniu. 

Dzisiaj korzystamy z funkcji jeździka. Po dołączeniu wagonika, Maluch siada wygodnie na górze i domaga się jazdy. Wprawdzie siedzisko nie ma oparcia, ale siedzi się na nim wygodnie. Jedyny minus jest taki, że jak dołączyliśmy przyczepę, to nie wiemy, jak ją odczepić. Głowiło się nad tym już kilka osób, a wagon jak doczepiony był, tak jest :D Raz nawet udało nam się powrócić do pchacza, ale wpadli do nas znajomi ze swoim Maluchem i zaintrygowani nową maszyną, ponownie złączyli elementy ze sobą. Powieka mi drgnęła, jak ujrzałam roześmianego Malucha jadącego w moim kierunku, ale najważniejsze, że dzieciaki były zadowolone. Wagon ma wolną przestrzeń pod siedziskiem, więc przewozimy tam różne skarby. Już samo wkładanie i wyciąganie stamtąd innych zabawek jest dla Malucha świetną zabawą. 

Lokomotywa ma dwa tryby głośności, co mnie wielce raduje, bo nie muszę zaklejać głośnika taśmą. Na kolorowych klawiszach można nie tylko grać, ale również nauczyć się kolorów i liter, które wymawiane są po polsku. Lokomotywa prosi również o bileciki do kontroli i ostrzega nas, że mamy odsunąć się od torów oraz informuje, kiedy odjeżdżamy. 

Oprócz tego są dwa okienka, zębate koła i obrotowy walec z różnymi obrazkami. Lokomotywa spodobała się znajomym na tyle, że kupili swojemu Maluchowi taką samą. Producent wskazuje, że nadaje się dla dzieci od 12 do 36 miesiąca życia, ale moim zdaniem można z niej korzystać już wcześniej (zwłaszcza z grających funkcji). 

Pociąg można kupić m.in. tu KLIK.Łączna liczba wyświetleń bloga

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...