Nie przegap kolejnych wpisów

piątek, 19 października 2012

Bo odgłosy paszczowe są najlepsze.Zastanawialiście się kiedyś, jaki dźwięk wydaje gniazdko elektryczne? Albo Boże Narodzenie? Przyznam szczerze, że dawniej skupiałam się wyłącznie na odgłosach podstawowych zwierząt, takich jak pies, kot, krowa itd. 

Do czasu, aż do naszej biblioteczki dołączyła Księga Dźwięków wydawnictwa Dwie Siostry. Tekst i ilustracje Soledad Bravi. 

Jak na księgę przystało, stron mamy w niej duuużo. Są dość sztywne, więc mój Maluch doskonale sobie radzi z jej przeglądaniem. Od tej książki rozpoczynamy praktycznie każdy dzień, bo jak tylko Maluch zwlecze się z łóżka, to od razu leci do szafy i targa ze sobą księgę. Wcale mu się nie dziwię, bo książka podbiła nie tylko jego serce. 

Zapewniam Was, że niektórych odgłosów paszczowych nie znacie. Poza zwierzętami są tam też m.in. pojazdy i przedmioty, nad którymi wcześniej się bliżej nie zastanawiałam. Z racji tego, że czytamy ją codziennie po kilka razy, Maluch dobrze pamięta, że między gołębiem, a kotem jest jeszcze duch, więc nie da się ominąć żadnej ze stron. Czytać trzeba wszystko. Jednak wcale nie rozpaczam z tego powodu, bo księgę uwielbiam, tak samo jak Maluch. 

Ilustracje są proste, kolorowe i wesołe. Takie lubimy najbardziej. Kilka ostatnich stron delikatnie wystąpiło nam z szeregu, ale ogólnie książka dobrze się trzyma. Rozmiar dostosowany do małych rączek (14 cm x 14 cm). Podoba mi się także to, że strony mają zaokrąglone rogi.
 

Książkę kupiłam na allegro za 25 zł, ale jest dostępna również na stronie wydawnictwa KLIK.

Łączna liczba wyświetleń bloga

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...