Nie przegap kolejnych wpisów

niedziela, 16 grudnia 2012

No to lecimy z piernikami.

W internecie aż huczy od wpisów o piernikach. Jedne dekorowane, inne lukrowane, mnóstwo fajnych przepisów.

U nas też królują pierniki. Już od wielu miesięcy. To za sprawą świetnej książeczki "O Bogumile i Królowej Pszczół" z serii Legendy Toruńskie, autor Dorota Kaźmierczak, ilustracje Katarzyna Jerzyk, wydawnictwo Literat.

O innych książkach z tego wydawnictwa pisałam tu KLIK. Książka ma sztywne strony, jest rymowana, ma fajne, kolorowe ilustracje. 

Poznajemy historię miłości młodego Czeladnika Bogumiła i córki piekarza Katarzyny. Pewnego dnia Bogumił uratował życie pszczole, za co Królowa Pszczół przekazała mu tajemny przepis na pierniki. Bogumił przygotował masę pierników na przyjazd Króla, który był nimi zachwycony. "Król zachwycony smakiem pierników wyrzekł do Bogumiła: Daję ci, chłopcze, mistrzowski tytuł, w twoich zdolnościach jest siła". Na końcu dowiadujemy się, skąd się wzięła nazwa pierników "katarzynki".

Mój Maluch uwielbia tę książkę od dawna. Aż sama się początkowo dziwiłam, bo tekst jest dość długi, jak na tak małą książkę. Myślę, że spodobałaby się wszystkim dzieciom lubiącym pierniki.

Książkę kupiłam w Toruniu w Taniej Książce za 2,50 zł. Można ją kupić w bardzo dobrej cenie tu KLIK.

 
 


Łączna liczba wyświetleń bloga

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...